• ŚWIĘTO SZKOŁY Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie

• 21 kwietnia br., z okazji Święta Szkoły uczniowie kl. 6a, 6b i 7a pod kierunkiem p. R. Chwały, p. A. Gołuchowskiej i p. B. Grabarczyk przygotowali apel poświęcony życiu i twórczości patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza.

W uroczystości oprócz nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz uczniów naszej szkoły, brali udział także zaproszeni goście: p. Anna Janiuk – Sekretarz Gminy Tychowo, Paweł Kowalski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie, p. Sylwia Czerwiak – radna Rady Miejskiej w Tychowie, p. Genowefa Kuczmera - Dyrektor Przedszkola ,,Dębowa Chatka ” i Żłobka, Lucyna Michalak - Dyrektor  Gminnego Ośrodka  Kultury w Tychowie, p. Marta Krawczyk – Zastępca  Przewodniczącej Rady Rodziców, którym dziękujemy za przybycie.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Kozłowski oraz zaproszeni goście. W dalszej części uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z życia poety, cytowali fragmenty jego utworów, przedstawili inscenizacje fragmentów ballady „Pani Twardowska” oraz bajki „Przyjaciele”.

Po zakończeniu części artystycznej wręczono również nagrody i dyplomy, które uczniowie naszej szkoły zdobyli w odbywających się w ostatnim czasie konkursach.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

-ucz. kl. VIII d – Z. Szyderskiej, A. Żuk, D. Lenio (poczet sztandarowy); p. K. Szyderskiej i p. D. Durys (opiekunowie pocztu sztandarowego),
            - ucz. kl. VIII a – P. Kawalca, H. Kaszkura (obsługa sprzętu nagłaśniającego),
            - p. K. Kalbarczyk – (przekazanie propozycji podkładów muzycznych wykorzystanych podczas apelu),
            - Państwa z obsługi naszej szkoły i ucz. kl. VIII c (pomoc w  przygotowaniach dekoracji oraz w sprawach technicznych).

R. Chwała, A. Gołuchowska, B. Grabarczyk

• Tydzień Kształtowania Świadomości Ekologicznej

• W dniach 17-21 kwietnia b.r. w Szkole podstawowej im.  A. Mickiewicza w Tychowie obchodzono Tydzień Kształtowania Świadomości Ekologicznej. W tym czasie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami realizowali szereg działań ekologicznych, mających na celu uświadomienie im konieczności dbania o naszą planetę – Ziemię.
            Celem przewodnim projektu było nabycie przez uczniów nawyków oszczędzania energii elektrycznej i tym samym przyczynienie się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez pracowników Nadleśnictwa Tychowo oraz wziąć udział w konkursach przez nich poprowadzonych. Radość uczniów z otrzymanych prezentów była wielka!
            Sadzono także rośliny zielne, oglądano filmy i prezentacje ekologiczne, zapoznawano się z gazetkami i komiksem ekologicznym wykonanym przez uczennice klasy 6a – Zuzannę Rydzkowską oraz Oliwię Wesołowską (uczennice pracowały nad nim już od lutego!).
            W czwartek 20 kwietnia b.r. klasy szóste wzięły udział w sadzeniu drzew iglastych i liściastych – w sadzeniu jarzębów pospolitych wzięli również udział zaproszeni przez uczniów i nauczycieli organizujących projekt goście – Burmistrz Tychowa Pan Robert Falana oraz dyrektor szkoły Pan Andrzej Kozłowski. Wieczorem zaś uczniowie klas 7 i 8 mogli wziąć udział w konkursie ekologicznym, który został im przygotowany i udostępniony na platformie edukacyjnej Eduello.
            Mamy nadzieję, że realizacja zaplanowanych na miniony tydzień działań , uświadomi wszystkim uczniom, że warto dbać o naszą planetę!
            Serdecznie dziękujemy  naszym szkolnym Rodzicom – ilość roślin przez Państwa dostarczonych przerosły nasze oczekiwania. Nadleśnictwu w Tychowie dziękujemy zaś za prelegentów, konkursy, nagrody i sadzonki drzew. Współpraca z Państwem to przyjemność!

Szkolny Zespół ds. Ekologii w składzie:
            Katarzyna Kalbarczyk – przewodnicząca
            ks Juliusz Kisiel
            Kinga Kowalska
            Karolina Szyderska

• Oświadczenie potwierdzające wolę przyjęcia dziecka do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

• WAŻNE !!!

Rodzic dziecka zakwalifikowanego do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2023/24 zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia potwierdzającego wolę przyjęcia do 19 kwietnia 2023r. do godz. 14.00.
            Druki do pobrania w sekretariacie szkoły, na naszej stronie w zakładce dokumenty szkolne / rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

• Listy kandydatów

• Listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej i oddziału zerowego znajdują się w zakładce - Dokumenty szkolne - Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału zerowego.

• WIELKANOC

• Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz "Wesołego Alleluja"

Dyrektor Szkoły Andrzej Kozłowski