• Międzynarodowy Dzień Teatru

• DAWNO, DAWNO TEMU...
            Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 19 kwietnia  klasy 2 zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki z oddziałów zerowych oraz klas pierwszych na bajkowe przedstawienia. Młodzi artyści z klasy 2a wystawili sztukę pt."Królewna Śnieżka", dzięki czemu mogliśmy przenieść się w świat leśnej krainy krasnoludków i niecnych występków złej królowej. Aktorzy z klasy 2b przedstawili spektakl pt." Śpiąca Królewna", ukazali nam zaczarowaną moc wróżek chrzestnych i kulisy życia na królewskim dworze. Dziękujemy za przyjęcie zaproszeń oraz docenienie starań i ciężkiej pracy uczniów klas 2.
            Klasa 2a i 2b z wychowawczyniami.

• DZIEŃ PATRONA Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie

• 12 kwietnia br., z okazji Dnia Patrona, uczniowie kl. 7a i 7b pod kierunkiem p. R. Chwały i p. B. Grabarczyk przygotowali apel poświęcony życiu i twórczości patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza.
            Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Kozłowski oraz Pan Burmistrz Tychowa Robert Falana. W dalszej części mieliśmy okazję do wzięcia udziału we współczesnym spojrzeniu na Adama Mickiewicza podczas przeprowadzanego z nim wywiadu, odsłuchania recytacji jego największych dzieł, a także poznania bliżej jego życiorysu.
            Po zakończeniu części artystycznej wręczono również nagrody i dyplomy, które uczniowie naszej szkoły zdobyli w odbywających się w ostatnim czasie konkursach.
            Serdeczne podziękowania kierujemy do:
            - p. Piotra Rytlewskiego za obsługę nowego sprzętu nagłaśniającego i przyuczenie do jego obsługi uczniów naszej szkoły,
            - ucz. kl. VII a i VII b biorących udział w apelu:  Wojciecha Głowińskiego, Zuzanny Lichoty, Martyny Zienkiewicz, Zuzanny Rydzkowskiej, Nadii Kubackiej, Mai Lis, Amelii Margiel, Agaty Pastorczyk,
            - ucz. kl. VIII a – Agaty Jaskólskiej, która uświetniła apel przepiękną recytacją „Reduty Ordona”,
            - ucz. kl. VII a – H. Brożyny, M. Misiak, A. Dobrzańskiego  (poczet sztandarowy);
            p. D. Durys (opiekun pocztu sztandarowego),
            - ucz. kl. VI c – J. Mazurkiewicza, Sz. Kowalczyka (obsługa sprzętu nagłaśniającego),
            - p. W. Galińskiemu  za nagranie materiałów wykorzystanych podczas apelu,
            - p. V. Andryszczuk-Wasiak za wskazówki udzielone młodym aktorom,
            - pracowników z obsługi naszej szkoły (pomoc w sprawach technicznych).

R. Chwała, B. Grabarczyk

• Listy kandydatów

• Listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej i oddziału zerowego oraz potwierdzenie woli znajdują się w zakładce: dokumenty szkolne - rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału zerowego.