• Haftowanie

          • Uczniowie klasy III C uczyli się haftować metodą krzyżykową. Zapoznali się z materiałami technicznymi takimi jak kanwa i mulina. Dzięki haftowaniu krzyżykowemu trzecioklasiści usprawniają małą motorykę i koordynację wzrokowo ruchową. Ćwiczą koncentrację uwagi i cierpliwość.  Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się o niezwykłym talencie w haftowaniu naszej Pani Małgorzaty nauczycielce w świetlicy szkolnej. Obejrzeliśmy wystawę pięknych prac wykonanych ręcznie z niezwykłą precyzją. Pani Małgorzata opowiedziała nam o swoim hobby. Pokazała przedmioty, nici i schemat powstania obrazu. To było wyjątkowo twórcze spotkanie z nauczycielem naszej Szkoły i bardzo Pani Małgosi gratulujemy. 

            Renata Majkowska

          • Znamy zwycięzców konkursu historycznego dla uczniów klas II-III !

          • W VII edycji konkursu „Wokół symboli narodowych - z Kasztanką Marszałka Piłsudskiego w tle” organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie wzięło udział 1613 uczniów ze 100 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

             Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

            Nagrody naszym uczniom wręczyła pani wicedyrektor szkoły Monika Falana

            I miejsce

            Karolina Rudzińska

            Antonina Chrzanowska

            Sandra Oleksiuk

            II miejsce

            Milena Dębska

            III miejsce

            Magdalena Janus

            Aleksandra Giedrojć

            Lena Węglarska

            Lena Beśka

            Natalia Patyk

            IV miejsce

            Filip Chwała

            Anna Czupa

            Igor Kubiec

            Kamil Kurzawa

            Zuzanna Gryga

            Alicja Dudka

            Marcin Tereszczyn

            Xavier Mesyasz

            Zuzanna Dorosińska

            Filip Robionek

            Kamil Pastorczyk

            Chrystian Sycz

            Daniel Bocheński

            Marcel Rębecki

            Jakub Starzyński

            Zofia Woźniak

            Miłosz Bobrowski

            Maria Głowińska

            Dodatkową nagrodę specjalną - grę Miś Wojtek za zdobycie maksymalnej ilości punktów otrzymała Karolina Rudzińska. 

            Gratulujemy!!!! 

            Koordynatorzy konkursu: A. Ciesielska, D. Galińska


             


             

          • „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” finał powiatowy

          • Piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Tychowie uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich w ramach XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja młodych piłkarzy organizowana jest przez PZPN od 21 lat. Od 2007, sponsorem głównym turnieju jest marka Tymbark oraz od 2016 roku, sponsorem brązowym jest firma Electrolux. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie turniejem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W Turnieju uczestniczą szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.

            W finale powiatowym rozegranym 22.02.2022r. w Karlinie wystąpiły dwa nasze zespoły w kategoriach: U10 i U12. Nasi chłopcy dzielnie walczyli i znakomicie zaprezentowali się w rywalizacji najlepszych zespołów  naszego powiatu. Zarówno starsi chłopcy (U12) jak i nieco młodsi (U10) zwyciężyli we wszystkich spotkaniach i pewnie zdobyli tytuł mistrzów powiatu. Szkoła Podstawowa w Tychowie będzie reprezentować powiat białogardzki w rozgrywkach wojewódzkich.

            WYNIKI U10:

            Szkoła Podstawowa w Tychowie – Szkoła Podstawowa w Karlinie  5:1 i 6:1 (rozegrano mecz i rewanż)

            KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

             

            miejsce    zespół         mecze   punkty   bramki 

            1       SP w Tychowie       2            6           11:2

            2       SP w Karlinie          2            0           2:11

            WYNIKI U12

            1. SP w Daszewie – UKS Dąbek Tychowo                              1:4
            2. SP nr 3 w Białogardzie – SP w Tychowie                           0:2
            3. SP w Karlinie – SP w Daszewie                                           3:1
            4. UKS Dąbek Tychowo – SP w Tychowie                              2:4
            5. SP w Karlinie – SP nr 3 w Białogardzie                              1:0
            6. SP w Daszewie – SP w Tychowie                                        0:6
            7. UKS Dąbek Tychowo – SP nr 3 w Białogardzie                  0:3
            8. SP w Karlinie – SP w Tychowie                                           0:4
            9. SP w Daszewie – SP nr 3 w Białogardzie                           0:5
            10. SP w Karlinie – UKS Dąbek Tychowo                                 1:6

            KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

            miejsce     zespół        mecze   punkty  bramki  mała tabelka

            1      SP w Tychowie        4           12        16:9 

            2    UKS Dąbek Tychowo 4            6        12:9      3        6:4

            3  SP nr 3 w Białogardzie 4           6          8:3      3        3:1

            4     SP w Karlinie            4             6         5:11     3        2:6

            5     SP w Daszewie         4             0         2:18

            Naszą szkołę reprezentowali:

            U-10

            Marcel Maziarski, Maciej Lenio, Dominik Lis, Igor Kubiec, Szymon Czerwiak, Miłosz Bobrowski, Fabian Urbaniak, Krystian Białaszczyk, Aleksander Jabłoński

            U-12

            Igor Frańczak, Filip Franielczyk, Krzysztof Czupa, Alan Dobrzański, Filip Brzezicki, Szymon Dudka, Filip Kawalec

            Opieka szkoleniowa – Arkadiusz Jabłoński

            Opieka podczas wyjazdu – Anna Gołuchowska, Arkadiusz Jabłoński

             

          • List Ministra Edukacji i Nauki

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Samorządowcy, Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie,

            od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

            Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli  w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.  Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej  do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych  oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.

            Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy  w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym  z zakresu oświaty wprowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.  Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów  z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

            Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również  za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.

            Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie  w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.  Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

            Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli  w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się  do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

            Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów  do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

            Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

            Z wyrazami szacunku Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki

          • Podziękowanie za wsparcie akcji "Zbiórka dla Ukrainy"

          • Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

            Jan Paweł II

            Drodzy Uczniowie oraz Szanowni Rodzice i Pracownicy szkoły!

            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w zbiórkę darów dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Pokazaliście, że w trudnej sytuacji potraficie podzielić się tym co posiadacie, by wspomóc potrzebujących. To piękny i szlachetny gest.

            Dzięki Waszemu zaangażowaniu zgromadziliśmy dość dużą ilość, m.in. żywności, środków higieny osobistej, mleka, artykułów żywnościowych i pielęgnacyjnych dla małych dzieci.

            Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Urzędu Miejskiego w Tychowie, a stamtąd trafią do potrzebujących, do naszych Sąsiadów, którzy codziennie walczą o WOLNOŚĆ.

             

            Członkowie i opiekunki SKW SP im. A. Mickiewicza w Tychowie

          • REKRUTACJA 2022/2023

          • Informacje dotyczące rekrutacji do oddziału zerowego i do klasy pierwszej znajdują sie w zakładce Dokumenty szkolne: Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału zerowego.

          • Rozkład jazdy od 21 lutego

          • W związku z powrotem wszystkich klas do nauczania stacjonarnego, dowóz dzieci do szkoły będzie zorganizowany wg rozkładu jazdy autobusów sprzed 27 stycznia 2022 r.

          • 21 lutego 2022 r. uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 21 lutego 2022 r. uczniowie klas V-VIII wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkole będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Andrzej Kozłowski - dyrektor szkoły

          • Projekt zerówki

          • 01 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Oleju Palmowego. Z tej okazji w miniony piątek "Sówki" oraz "Biedronki" poznały sposób uprawy oraz wykorzystanie oleju palmowego. Dzieci były zaciekawione w jak dużej ilości produktów spożywczych, przemysłowych, kosmetycznych znajduje się ten tłuszcz. Dowiedziały się również, że tworząc nowe plantacje palm, niszczy się bardzo potrzebne Lasy Deszczowe, w których żyją zagrożone wyginięciem zwierzęta m. in. nosorożce, orangutany. Dzieci na zakończenie dnia narysowały plakaty ilustrujące plantacje gdzie rosną palmy, z których pozyskuje się nasiona na olej palmowy oraz tworzyły hasła głoszące o szkodliwości oleju dla człowieka.

            Aleksandra Ciesielska, Anna Wacławek

          • 31 stycznia -11 lutego 2022 r.

          • Od poniedziałku 31 stycznia uczniowie naszej szkoły rozpoczną ferie zimowe, które będą trwały do piątku 11 lutego 2022 r.

            Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek czy spędzą ferie w domu, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.

            Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników.

            Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.

            Rodzice, którzy udają się z dziećmi na wypoczynek własnym środkiem transportu, powinni przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej podróży jest bezpieczna prędkość. Ważna jest również odpowiednia kondycja psychofizyczna kierowcy.

             

            Życzę wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących. Nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Mam nadzieję, że do nauki wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

            Andrzej Kozłowski-dyrektor szkoły.

             

             

          • NAUKA ZDALNA KLAS V-VIII

          • Szanowni Rodzice !

            Od czwartku, 27 stycznia br. do 20 lutego 2022 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas V-VIII. Realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. Preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams.

            Szczegółowe informacje na temat organizacji pracy dla uczniów zostaną wysłane  poprzez dziennik elektroniczny. Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego - Librus.

            Andrzej Kozłowski                                                                                                                                                   dyrektor szkoły

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl.: IV A, IVB, IVC, VB, IIIB.

          • W związku z potwierdzonymi pozytywnymi wynikami COVID-19 u niektórych uczniów, w następujących klasach będzie prowadzona nauka zdalna:

            Klasa IV B - do 28 stycznia 2022 r.(piątek)

            Klasa IV C - do 28 stycznia 2022 r.(piątek)

            Klasa V B - do 27 stycznia 2022 r.(czwartek)

            Klasa IV A - do 28 stycznia 2022 r.(piątek)

            Klasa III B - do 28 stycznia 2022 r.(piątek)

            Uczniowie w pełni zaszczepieni nie są objęci kwarantanną, natomiast niezaszczepieni są na kwarantannie. Uczniowie w pełni zaszczepieni, nie przebywający na kwarantannie, mogą uczestniczyć w zajęciach na terenie szkoły. Pozostali uczniowie będący w kwarantannie uczestniczą w zajęciach zdalnie. Preferowaną formą realizacji zajęć zdalnych jest łączenie on-line na platformie Teams.

            Andrzej Kozłowski - dyrektor szkoły.

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. VII D i III C.

          • Informuję, że 24.01.2022 r. w klasie 7 "d" będzie prowadzona nauka zdalna z uwagi na potwierdzony pozytywny wynik COVID-19 u jednego z uczniów.

            Od 24.01.2022 r. do 28.01.2022 r. w klasie 3 "c" także będzie prowadzona nauka zdalna z uwagi na potwierdzony pozytywny wynik COVID-19 u jednego z uczniów.

            Uczniowie zaszczepieni nie są objęci kwarantanną, natomiast niezaszczepieni są na kwarantannie.

            Uczniowie zaszczepieni, nie przebywający na kwarantannie, mogą uczestniczyć w zajęciach na terenie szkoły. Pozostali uczniowie będący w kwarantannie (niezaszczepieni) uczestniczą w zajęciach zdalnie.

            Andrzej Kozłowski

            dyrektor szkoły

             

          • Projekt zadanie 5

          • W związku ze Światowym Dniem bez Opakowań Foliowych (23.01) "Biedroneczki" i "Sówki" zrealizowały zadanie z Modułu Przyroda Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną”.

            Zadanie polegało na odczytaniu przez nauczycieli opowiadania, dotyczącego zaśmiecania środowiska opakowaniami foliowymi oraz  na wspólnym wykonaniu plakatów informujących jakie szkody może wyrządzić plastik w środowisku. Dzieci z dużą wiedzą i zaangażowaniem pracowały nad powstaniem plakatów. Na koniec zajęć  przypomniały siebie jak poprawinie segregować śmieci. 

            Anna Wacławek, Aleksandra Ciesielska 

          • WOŚP zostań wolontariuszem!

          • Trwa rejestracja wolontariuszy!!

            Zostań wolontariuszem 30. Finału WOŚP w Gminie Tychowo

            Czekamy na Was tylko do 7 stycznia‼

            Jak zostać wolontariuszem?

            - zapoznaj się z regulaminem wolontariusza:

            - za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl samodzielnie uzupełnij formularz zgłoszeniowy, lub przyjdź do sztabu przy ul. Bobolickiej 17 (Urząd Miejski w Tychowie) i wypełni ankietę,

            - w przypadku osoby niepełnoletniej: opiekun (rodzic) zakłada konto opiekuna wolontariusza i zgłasza dziecko jako wolontariusza,

            - jeżeli zgłaszasz się do sztabu pamiętaj, że musi być z Tobą rodzic bądź opiekun prawny.

            Chcemy, by wolontariusze dotarli do Was w każdej miejscowości, więc liczymy na Wasze zgłoszenia.

            Jeżeli będą jakieś problemy to proszę o kontakt pod nr tel. 886 779 736, chętnie pomogę i udzielę informacji.

            Angelika Sak

            Szef Sztabu WOŚP w Tychowie

          • Nowy Rok 2022

          • życzy Andrzej Kozłowski                                                                                                                           Dyrektor SP Tychowo                                                                                                                                      

          • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia.

            Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem

            spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

            Życzymy, aby upłynęły w spokoju i  radości

            wśród rodziny i przyjaciół.

            Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie                                                                                                            Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza                                                                                                      w Tychowie