• Nauka zdalna od 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r.

          • Szanowni Rodzice !

            Od poniedziałku, 20 grudnia br. do 09 stycznia 2022 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII. Realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. Preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams.

            Szczegółowe informacje na temat organizacji pracy dla uczniów zostaną wysłane  poprzez dziennik elektroniczny. Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego - Librus.

            Andrzej Kozłowski                                                                                                                                                   dyrektor szkoły

          • Konkurs " Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"

          • W listopadzie, w naszej szkole został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Dziś, tj.15.12.2021r., konkurs został rozstrzygnięty! Komisja konkursowa kierowała się przy ocenianiu następującymi kryteriami: kreatywność, estetyka oraz samodzielność.I miejsce: Antoni Galiński , Jakub Mazurkiewicz, Szymon KowalczykII miejsce: Bartek Owsiany, Marysia GalińskaIII miejsce: Marysia Szumska, Krzysztof CzupaSerdecznie dziękujemy Uczniom za wykonanie przepięknych ozdób świątecznych oraz za Wasze zaangażowanie.Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony!:)Gratulujemy!:)     

                                          Opiekunka SU, J.Biskot

          • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

          • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

             

            w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

            Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

            Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

            W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

            Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

            Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

          • Akcja „Szlachetna Paczka”

          • W tym roku, po raz drugi, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tychowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy kilkanaście różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości i kosmetyki. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty i zapakowane w kartony. Gotowe paczki zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Dodatkowo do paczek zostały dołączone przygotowane przez wolontariuszy SKW kartki świąteczne z życzeniami.

            Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

            Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Szczególne podziękowania należą się Kołu Łowieckiemu „Czajka”, które również w tym roku wsparło naszą akcję.

             

            Szkolny koordynator akcji

            Donata Kłosowska - Babińska

          • Konkurs na dekorację gabinetu klasowego rozstrzygnięty!

          • 6.grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Mikołajkowy na najpiękniej ustrojony gabinet lekcyjny klas 4-8. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każda z klas ozdobiła świątecznymi dekoracjami swój gabinet klasowy, wszystkie sale wyglądają zjawiskowo, dlatego komisja konkursowa nie miała łatwego zadania do wykonania. W związku z tym jury postanowiło nagrodzić wszystkie klasy słodkimi upominkami. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom, rodzicom oraz wychowawcom klas! Dzięki Wam w naszej szkole już panuje świąteczna atmosfera!

            Opiekunki SU, J.Biskot, A.Gołuchowska, V.Andryszczuk-Wasiak

          • Projekt "Szlachetnie i Zdrowo z Małpką Iwoną" zadanie 4

          • DZIEŃ BEZ PRZEKLEŃSTW 

            W ramach realizacji projektu "Szlachetnie i Zdrowo z małpką Iwoną" przedszkolaki "Biedroneczki" i "Sówki" obchodziły to nietypowe święto, w którym warto zadbać o słownictwo.

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na piękno polskiej mowy, która składa się z ogromnego zasobu słów, jakich można użyć do wyrażenia swoich emocji, zamiast posługiwania się tzw. "brzydkimi słowami".

            Dzieci zapoznały się z możliwością wyrażania swoich emocji w różny sposób oraz zastępowaniem "brzydkich słów" innymi, ładniejszymi. Na koniec spotkania wykonały ilustracje do opowiadania.

            A. Wacławek, A. Ciesielska

          • Naturalnie Bałtyckie

          • Klasa 2c wzięła udział w ogólnopolskim programie Naturalnie Bałtyckie, który miał na celu promocję polskiego rybołówstwa oraz edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się.
            Z lekcji, które odbywały się w ramach zajęć z wychowawcą, uczniowie dowiedzieli się, jakie są zasoby Bałtyku, czym są limity połowowe i dlaczego bez ryb nie będzie też ludzi. Uczniowie badali swoją wiedzę zarówno przed bałtyckimi lekcjami, jak i po nich, a ankiety zostały wysłane do organizatora projektu. W podziękowaniu za udział w programie uczniowie otrzymali dyplomy oraz albumy tematycznie związane z Bałtykiem, historią jego powstania, zasobami oraz zrównoważoną gospodarką morską, które wręczył dyrektor szkoły p. Andrzej Kozłowski.
            Udział w projekcie Naturalnie Bałtyckie był prawdziwą wyprawą, podczas której poznaliśmy historię Bałtyku i skarby, które skrywa w swoich głębinach. Bogatsi o tę wiedzę marzymy już o letnich wakacjach, spędzonych być może na piaszczystych plażach naszego morza.

                                                                                                          D.G.

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. VI A w dn.7-13.12.2021r.

          • Od 7 grudnia (wtorek) 2021 r. do 13 grudnia (poniedziałek) 2021 r. w klasie 6 A realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.Wszystkie niezbędne w tym zakresie informacje będziecie Państwo otrzymywać poprzez dziennik elektroniczny.Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. 7 grudnia nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny, natomiast w dn. 8-13.12.2021 r. preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams.Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego.

            Andrzej Kozłowski

            dyrektor szkoły

          • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

          • Pod koniec listopada uczniowie klas 1a, 1b,  2a i 2b wybrali się do fabryki bombek GLASS COLOR w Koszalinie. Dzieci krok po kroku obserwowały  kolejne etapy tworzenia choinkowych ozdób wykonanych ze szkła. Aż trudno uwierzyć, że takie cuda powstają z kawałka szklanej rurki! Uczniowie ozdabiali również bombki, które już niedługo sami zawieszą na klasowych choinkach. Wizyta w fabryce bombek wprowadziła nas w świąteczny nastrój!

            Wychowawcy

          • Medal dla ucznia klasy 3C Marcina Cabanka

          •  

            W sobotę 27 listopada odbył się Memorial Mieczysława Lisa o Puchar Bałtyku w Białogardzie. W tym dniu wydarzyło się na prawdę dużo. W najmłodszej grupie Złoty medal zdobył uczeń naszej szkoły Marcin Cabanek. Gratulujemy Marcinowi oraz Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

            Wychowawca R. Majkowska

          • Jesienne zielniki

          • Uczniowie klasy 3C wykonali piękne zielniki. Najpierw zebrali  liście z różnych gatunków drzew lub zioła. Przez kilka tygodni suszyli je bardzo starannie. Następnie przykleili delikatnie na kartki i opisali  wg podanego wzoru korzystając z encyklopedii lub przewodnika.  Oto rezultaty pracy- zielniki uczniów klasy 3C. 

            Renata Majkowska

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. VIII B w dn.6-9.12.2021r.

          • Od 6 grudnia (poniedziałek) 2021 r. do 9 grudnia (czwartek) 2021 r. w klasie 8 B realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
            Wszystkie niezbędne w tym zakresie informacje będziecie Państwo otrzymywać poprzez dziennik elektroniczny.
            Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. 6 grudnia nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny, natomiast w dn. 7-9.12.2021 r. preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams.

            Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego.

            Andrzej Kozłowski
            dyrektor szkoły

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. VIII C w dn. 3.12.2021 r.

          • 3 grudnia (piątek) 2021 r. w klasie 8 C realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji.W piątek 3 grudnia nauczyciele będą kontaktować się z uczniami przez Teamsa lub przez dziennik elektroniczny-Librus

            Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego.

            Andrzej Kozłowski                                                                                                                                        dyrektor szkoły

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • Wolontariat, ten wspaniały fenomen naszych

            czasów, powinien być żywy pośród nas …”

            (Jan Paweł II)

             

            Wszystkim Wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie w dniu ich święta pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech!

            Z tej okazji życzę Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robicie ma sens!

             

            Pięknie dziękuję

            Opiekun SKW

            D. Kłosowska - Babińska

             

          • UWAGA!!!

          • Ważna informacja

            W związku z weryfikacją 445 oświadczeń, złożonych przez Gminę Tychowo do programu GRANTY PPGR (w ramach konkursu grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym), Centrum Projektów Polska Cyfrowa przekazała nowe wytyczne w sprawie ich uzupełnień.

            Zgodnie z otrzymanymi wytycznymi OBOWIĄZKOWO należy uzupełnić złożone wnioski o m. in. fakt zatrudnienia krewnego w byłym PGR, a także stopień pokrewieństwa.

            Prosimy o dostarczenie następujących dokumentów, poświadczających:

            1) stopień pokrewieństwa w linii prostej dziadka/babci, pradziadka/prababci pracujących niegdyś w PPGR z uczniem, wymienionym w oświadczeniu (weryfikacja poprzez: odpisy aktów stanu cywilnego np.: odpisy aktów urodzenia, odpisy aktów zgonu etc.)

            2) fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR (weryfikacja poprzez np.: zaświadczenie o zatrudnieniu w PPGR, świadectwo pracy z PPGR, legitymacje służbowe, odcinki list płac/wynagrodzeń byłych pracowników w PPGR, dyplomy, dokumenty pochodzące z ZUS/KRUS dot. świadczeń emerytalnych lub rentownych, dokumenty pochodzące z Zachodniopomorskiej Składnicy Akt w Łobzie, z Archiwum Państwowego w Koszalinie i inne).

            Dokumenty te są niezbędne, by uznać zasadność wsparcia dla uczniów i są konieczne do uzupełnienia wniosku Gminy Tychowo do instytucji weryfikującej.

            W związku z tym prosimy o dostarczenie ich, wraz z informacją zawierającą dane osoby, które oświadczenie złożyła (imię i nazwisko, nr telefonu), do:

            1) Urzędu Miejskiego w Tychowie, w Biurze Obsługi Interesanta - w wersji papierowej lub

            2) na skrzynkę e-mail Urzędu: umig@tychowo.pl – poprzez skany dokumentów lub

            3) na skrzynkę ePUAP Urzędu Miejskiego w Tychowie: /h2490ahqxi/skrytka,

            w terminie do 13 grudnia 2021 r., do godz. 15.00

            Więcej informacji: pod numerem telefonu 94 31 60 253 lub e-mail: umig@tychowo.pl

            UWAGA! Niedostarczenie w/w dokumentów, będzie skutkowało odrzuceniem wniosku o udzielenie wsparcia dla ucznia.

            A.D.

          • Wizyta w Dolinie Świętego Mikołaja

          • 29.11.2021 "Biedroneczki" i "Sówki" odwiedziły Dolinę Świętego Mikołaja. Dzieci rozpoczęły wizytę od warsztatów, podczas których wykonały świateczne ozdoby. W domku Świętego Mikołaja, były tańce, śpiewy i świetna zabawa. Zwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

            Aleksandra Ciesielska, Anna Wacławek 

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. Va w dn. 24-29.11.2021r.

          • Od 24 listopada (środa) 2021 r. do 29 listopada (poniedziałek) 2021 r. w klasie 5 A realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wszystkie niezbędne w tym zakresie informacje będziecie Państwo otrzymywać poprzez dziennik elektroniczny. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. 24 listopada nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny, natomiast w dn. 25-29.11.2021 r. preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams. Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego.

            Andrzej Kozłowski

            dyrektor szkoły

          • Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole”. Realizowana przez wrocławskie Fundacje - Fundację Rosa i Fundację Sensoria - ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z przesłanymi do szkoły przez organizatora materiałami, przeprowadzeniu lekcji z ich wykorzystaniem.

            Na lekcji historii uczniowie poznali przyczyny, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas IV-VI nazywali cechy bohatera, wskazywali osoby, które ich zdaniem na to miano zasługują, rysowali Powstańca Warszawskiego. Uczniowie klas VII i VIII dodatkowo obejrzeli film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i rozwiązywali quiz na ten temat. Poznali biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Uczniowie oddali hołd Bohaterom oraz zrozumieli i docenili to, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się, uczyć się języka ojczystego.

            Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało dla żyjących Powstańców Warszawskich kilkadziesiąt pocztówek, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Pocztówki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.

            Uczniowie naszej szkoły pokazali swój patriotyzm i udowodnili, że mają ogromne serca. Sprawili radość i wywołali uśmiech na twarzach Bohaterów.

             

            Koordynatorzy szkolnego projektu:

            M. Bober

            D. Kłosowska - Babińska

          • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości oraz Pozdrowień.

          • 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem tego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. Z tej okazji nasi zerówkowicze przypomnieli sobie w jaki sposób należy się do siebie zwracać oraz, że warto być życzliwym nie tylko od Święta. Ponadto grupa "Sówek" w tym dniu odwiedziła Bibliotekę Gminną, gdzie Pani Agnieszka opowiadała o licznym księgozbiorze. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo książek o różnej tematyce, a ciekawostką było czasopismo pisane alfabetem Braille'a. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. :"Przygody Myszki Marudy". Był to dzień pełen pozytywnych emocji.

            Aleksandra Ciesielska, Anna Wacławek

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych w kl. VIII B w dn. 15-18.XI. 2021 r.

          • Od 15 listopada (poniedziałek) 2021 r. do 18 listopada (czwartek) 2021 r. w klasie 8 B realizowane będą zajęcia zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.Wszystkie niezbędne w tym zakresie informacje będziecie Państwo otrzymywać poprzez dziennik elektroniczny.Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji. 15 listopada nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny, natomiast w dn. 16-18.11.2021 r. preferowaną formą prowadzenia lekcji będzie Teams.Proszę o częste logowanie się do dziennika elektronicznego.

            Andrzej Kozłowski

            dyrektor szkoły