• Życzenia noworoczne

oraz wyłącznie dobrych emocji

życzy Andrzej Kozłowski - dyrektor szkoły

• ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzymy, aby upłynęły w spokoju i  radości

wśród rodziny i przyjaciół.

Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie                                                                                                                Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza                                                                                                           w Tychowie

• Pasowanie na Czytelnika

• 21 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna w wykonaniu uczniów klas starszych pt. „W krainie bajek”. Podczas uroczystości uczniowie zapoznali się z zasadami jak należy szanować książki i wysłuchali próśb książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan Dyrektor Andrzej Kozłowski dokonał pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą w kronice bibliotecznej, a w dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom wraz ze słodkościami i upominkami. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy!
            D. Galińska

• Głośne czytanie w bibliotece

• Okazji do czytania dzieciom jest wiele zarówno w domu, jak i w bibliotece. Dzisiaj uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji czytelniczej. Nasze zaproszenie przyjął Burmistrz Tychowa Robert Falana, który przeczytał ciekawą książeczkę „Czarownica i pierniki”. Była to mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej o naszych lękach. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali bajkowego opowiadania. Chętnie odpowiadali na pytania. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.

• Mały Miś w bibliotece

• Dzisiaj w bibliotece szkolnej Słoneczka z grupy przedszkolnej 0a w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” miały przyjemność wysłuchania książeczki „Puchatku- cierpliwości” czytanej przez naszego gościa Zastępcę Burmistrza Tychowa Jacka Marcinkowskiego. Po krótkim powitaniu nasz gość natychmiast nawiązał niezwykle serdeczny kontakt z dziećmi i całe spotkanie przebiegało w wesołej i magicznej atmosferze. Dziś Miś Mikuś powędrował do Karolinki z którą spędzi zaczytany wieczór.