• MISTRZOWIE KODOWANIA  I  DOT DAY

•

Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie.

Kropka” to książka wyjątkowa – napisana oszczędnym językiem, pięknie zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa historia Vashti - dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości.

Wydana w 2013 r. jesienią  2017r. doczekała się polskiego wydania,  porusza serca dorosłych, którzy czytają ją swoim dzieciom, uczniom i rozmawiając o talentach, które drzemią w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a,  stała się pretekstem do zorganizowania światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły, co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli na całym świecie wokół historii Vashti i jej pierwszej kropki.
          Od kilku lat 15 września i w polskich szkołach uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą je z innymi, a na pamiątkę kropki powstają  kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

W tym roku nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do świętowania . Obejrzeliśmy film o małej Vashti, który wywołał mnóstwo refleksji i wzruszeń. Nauczyliśmy się piosenki pt: „ Od maleńkiej kropki wszystko się zaczyna....” słowa: Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec muzyka: Piotr Kaja, a potem kropkowaliśmy i odkrywaliśmy nasze talenty. Najpierw zakropkowaliśmy szkolny hol, siebie , pracowników szkoły. Dzięki kropką powstały przepiękne prace plastyczne, które można podziwiać na szkolnych korytarzach. Było dużo radości, uśmiechów, wzruszeń i odkrytych talentów.

Na koniec dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa w Międzynarodowym Święcie Kropki. Święto zainicjowały klasy 3b,3c,3d.

LINK DO FOTO PONIŻEJ

Urszula Bagińska, Renata Kołodziej, Anna Knaś-Opar