• ROBOTYKA DLA MALUCHA

•      Ozoboty w szkole.....

Robot „OzoBot” – mały robot z dużymi możliwościami.

Zajęcia z programowania robotów rozpoczęli Mistrzowie Kodowania z naszej szkoły, uczniowie  z klas drugich, czwartych oraz " zerówiaki".
          Programujemy robota o nazwie „OzoBot”. Jest on jednym z najmniejszych na świecie programowalnych robotów o wymiarach około 2,5 cm wysokości i średnicy. Z pozoru mały rozmiar mieści w sobie potężne możliwości. OzoBot to potężne narzędzie do nauki podstaw programowania oraz zabawy.

Ozoboty

„OzoBot-a” można programować na dwa sposoby: za pomocą kodów złożonych z kolorów lub używając wizualnego języka programowania tzw. bloczków. Nie trzeba instalować żadnego oprogramowania - wystarczy przeglądarka internetowa lub kolorowe mazaki. Programowanie w środowisku OzoBlockly jest podobne do programowanie w Scratch. Różnica polega na tym, iż w Scratch polecenia są wykonywane przez "duszka", a w OzoBlocky polecenia sterują  robotem o nazwie "OzoBot”. Wszystkich, którzy chcieliby poznać małe roboty zapraszam do sali numer 10 ( drugie piętro p. Renata Kołodziej) lub 7( pierwsze piętro p. Anna Knaś-Opar)

Alicja-Ewa – zdjęcie profilowe

klik obrazek