• O NAS NA STRONIE MISTRZÓW KODOWANIA

Pod tym linkiem informacje o naszych tychowskich Mistrzach Kodowania.

Smaczne kodowanie w Tychowie

20161221_174942Nowy rok nowym rokiem, ale my mamy jeszcze tyle do powiedzenia w kwestii minionego 2016. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi działaniami. Tym razem relację wraz z życzeniami świątecznymi, za które serdecznie dziękujemy, nadesłała Renata Kołodziej ze Szkoły Podstawowej w Tychowie.

„Z okazji Nowego Roku przesyłam moc ciepłych życzeń, aby nigdy nie przestało Wam się chcieć, jesteście cudowni i potraficie tą cudownością się dzielić z innymi.

Wasze szkolenia inspirują i właśnie taką malutką inspiracją chcę się nieśmiało podzielić.

Razem z moimi małymi Mistrzami zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie z Rodzicami pt.” Pierniki, szyfry i Jasełka.”. Zaproponowałam rodzicom uczniów wspólną zabawę z szyframi jako alternatywę na świąteczne rodzinne zabawy z dziećmi. Pomysł szyfru zaciągnęłam z Waszego szkolenia –MOTYLE CUDAKI- dzięki piękne.

Przygotowałam zaszyfrowane wyrazy – nazwy świątecznych dekoracji.  W pierwszej części zadaniem dziecka i rodzica było odszyfrowanie wiadomości, odnalezienie pierniczka i wykonanie na nim dekoracji z szyfru. Klucz do szyfru zapisany był na tablicy. Dzieci wcześniej poznały szyfr ( bawiliśmy się nim na lekcjach, ale dla rodziców było to pierwsze spotkanie z tym kodem). W drugiej części dzieci pisały szyfr dla rodziców, a rodzice musieli sami go odkodować i wykonać dekorowanie piernika.

R.Kołodziej

Zabawy było co nie miara. Rodzice, babcie, dziadkowie bawili się świetnie. Dla wszystkich była to okazja do wspólnej zabawy i pokazania, że niewiele potrzeba, aby być bliżej dziecka i bawić się z nim, a przy okazji uczyć.

Potem były Jasełka „W teatrze cieni”, Mikołaj, wspólne kolędowanie i… zjadanie pięknie udekorowanych pierników.”