• INFORMACJA O PRZEBUDOWIE UL. A. MICKIEWICZA

• Zgodnie z informacjami otrzymanymi od wykonawcy inwestycji "Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Tychowo" oraz przedstawionym harmonogramem robót budowlanych, prace w terenie mają rozpocząć się po 1 listopada 2023 r. Od tego też dnia zostanie całkowicie wyłączona z ruchu jezdnia na ul. A. Mickiewicza od strony ulicy Szczecineckiej do parkingu zlokalizowanego na wysokości Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza do wysokości wjazdu przy Orliku. Jedyny dojazd możliwy będzie od strony ul. Norwida do wjazdu przy Orliku. Jednocześnie umożliwiony będzie dostęp do placówek dla pieszych chodnikiem po jednej lub drugiej stronie przebudowywanej drogi. Planowany termin zakończenia prac to 15 grudnia 2023 r.
            W związku z powyższym prosimy o uwzględnienie tego faktu w planowaniu dojazdu do placówek edukacyjnych.

• Z wizytą w Gdańsku...

• 20 października b.r. klasy szóste (6a i 6b) oraz kilkoro ich kolegów z młodszych i starszych klas, wybrały się wraz z opiekunami (M. Bober,D. Durys, K. Kalbarczyk, K. Kowalska) do Gdańska. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. Uczniowie zwiedzili również Centrum Nauki Hevelianum, Bazylikę Mariacką oraz spacerowali po Głównym Mieście. Dodatkową atrakcją wycieczki był występ zespołu „Łzy” (w ramach akcji „Bieg po nowe życie”), który w tym dniu grał niemal przy Pomniku Neptuna.
            To był udany wyjazd!
            M.B./K.K.

• Apel z okazji DEN

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trud, poświęcenie i ogromną pracę, którą wkładają w edukację swoich podopiecznych.
            Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, uczniowie przygotowali niesamowity pokaz! Mogliśmy podziwiać różnorodność talentów - od muzycznych występów, przez taniec, po sztukę recytacji, akrobatykę i hobby horsing. Była to nie tylko okazja do prezentacji indywidualnych talentów, ale także chwila, która podkreśla siłę naszej szkolnej społeczności, która wspiera i inspiruje się nawzajem.
            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podzielili się swoim talentem z nami, oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wspierają ich rozwój artystyczny i kreatywność. Pokaz był pełen emocji, radości i inspiracji dla nas wszystkich!
            Podczas apelu członkowie Samorządu Uczniowskiego (wspólnie z Małym Samorządem) wręczyli wszystkim pracownikom szkoły pamiątkowe dyplomy i słodki drobiazg wraz z podziękowaniami.
            Apel przygotowali: Eliza Antosz i Jacek Rudziński, zaangażowani w organizację byli także członkowie SU.

• Bezpłatny Webinar z ekspertem od skutecznej nauki matematyki

• Uczniowie!
            Zastanawiacie się, jak ogarnąć Egzamin Ósmoklasisty bez wkuwania całej matmy? Weźcie udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez serwis edukacyjny Zday.pl. Już w najbliższy czwartek, 12.10.2023 r., o 19:00. Szczegóły i zapisy na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Podczas spotkania dowiesz się, na czym warto skoncentrować się, aby uzyskać dobry wynik na Egzaminie Ósmoklasisty. A ponadto:

1. pokażemy Ci skuteczne techniki rozwiązywania zadań;
            2. pod okiem prowadzącego rozwiążesz przykładowe zadania;
            3. poznasz budowę arkusza egzaminacyjnego i rodzaje zadań;
            4. będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

Webinar poprowadzi Karol Wilczyński - nauczyciel i korepetytor z wieloletnim doświadczeniem. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania. Twórca systemu Szybka Matma.
            Nieważne, na jakim etapie przygotowań jesteś obecnie - na tym wydarzeniu znajdziesz coś dla siebie. Zarezerwuj dla siebie miejsce na webinarze: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
            Zapraszamy!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
            Zespół Zday.pl