• Uczniowie SP im. A. Mickiewicza w Tychowie na XVII MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Białogard W SP nr 3 w Białogardzie

• W dniu 30.05.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Międzypowiatowym Konkursie Języka   Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie. Celem konkursu było sprawdzenie swoich umiejętności, a także rozbudzanie i pielęgnowanie zainteresowań językami i kulturą innych narodów; rozwijanie sprawności językowych oraz postaw uczciwej rywalizacji, samodzielności i kreatywności; inspirowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy w procesie uczenia się języka obcego.
            W konkursie startowało 9 szkół podstawowych z Białogardu i okolic.  Szkołę Podstawową w Tychowie reprezentowali: Martyna Misiak (8a ), Zuzanna Rydzkowska (6a), Amelia Wojcieszak ( 5a) i Jakub Starzyński (4 c).

Nasi uczniowie spisali się znakomicie osiągając wysokie pozycje:
            Martyna Misiak – I miejsce (w kategorii klas VIII )
            Jakub Starzyński – I miejsce ( w kategorii klas IV)
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy i GRATULUJEMY!

Opiekun: Katarzyna Wrona

• Listy uczniów

• Szanowni rodzice/Opiekunowie

Listy uczniów przyjętych do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego znajdują się w zakładce - Dokumenty szkolne - Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału zerowego.

• Drodzy Ósmoklasiści

Przed Wami pierwszy ważny egzamin-sprawdzian wiadomości i umiejętności opanowanych w szkole podstawowej. Jesteśmy przekonani, że jego pomyślny wynik pozwoli każdemu z Was rozpocząć wkrótce kolejny etap nauki w wymarzonej szkole.

Mocno trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Dyrekcja i Nauczyciele

• Wycieczka do Torunia

• 5 maja 2023 r. uczniowie klas 6a i 6b Szkoły Podstawowej w Tychowie brali udział w wycieczce do Torunia. Opiekunami wycieczki były: p. Renata Chwała, p. Anna Gołuchowska, p. Donata Frańczak i p. Katarzyna Wrona.
            Pierwszym punktem programu był krótki spacer po Starym Mieście, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć m. in. Dom Kopernika, Pomnik Kopernika, Stary Rynek, Krzywą Wieżę. Następnie zwiedziliśmy i świetnie bawiliśmy się w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Kolejną atrakcją wycieczki był udział w warsztatach wyrobu toruńskich pierników. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. W drodze powrotnej była nieplanowana wcześniej wizyta w McDonaldzie, co niezmiernie ucieszyło naszych wycieczkowiczów.
            Dziękujemy sympatycznej pani Ani, pilotce z biura podróży EXODOS z Koszalina oraz panom kierowcom, z którymi spędziliśmy ten pełen atrakcji i wrażeń dzień. Do domów wróciliśmy w świetnych humorach, snując plany na kolejne wyjazdy.
            R. Chwała, A. Gołuchowska

• Witaj Maj, 3 Maj!

• W ostatni piątek kwietnia b.r. klasy piąte wraz z wychowawczyniami – K. Kalbarczyk, M. Bober oraz A. Kratkowską, przygotowały uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Społeczność szkolna dzięki temu miała okazję przypomnieć sobie, jak ważne jest to święto i jak bardzo powinno się celebrować jego rocznicę. Aby tradycji stało się zadość, piątoklasiści dumnie odśpiewali Mazurek 3 Maja – Witaj majowa jutrzenko. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał dyrektor szkoły – Pan A. Kozłowski, który odniósł się do tematu Konstytucji, podziękował za przygotowanie apelu oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas dni wolnych od zajęć lekcyjnych.
            K.K.,M.B.,A.K.