• Planeta Energii

• Uczniowie klasy 3c oraz grupy 0a przez ostatnie tygodnie mieli szansę wspólnie bawić się, uczyć, odkrywać i inspirować w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Planeta Energii. W tajniki bioróżnorodności, zasad ochrony przyrody oraz zagrożeń jakie jej dotyczą zaangażowało się około 7 tysięcy dzieci z całej Polski. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni. Aktywnie pracowali, rozbudzali swoją wiedzę ekologiczną, kreatywność, śpiewali piosenki, rymowanki, robili ekologiczne karmniki, przeprowadzali doświadczenia a przy okazji doskonale się bawili. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli szkoła nasza otrzymała biopakiety zawierające m.in. książki przyrodnicze, nasiona, domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków i karmniki. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Gołdynowi, p. Przemkowi Frańczakowi i ekipie uczniów koła technicznego za złożenie naszych karmników. Główny cel projektu, czyli pobudzanie u najmłodszych ciekawości do odkrywania świata oraz nauki prawidłowych nawyków i postaw wobec przyrody został osiągnięty. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą lepiej chronić środowisko naturalne i poprawią jakość życia na naszej planecie. Już niedługo karmniki i budki lęgowe zagoszczą na terenie zielonym wokół naszej szkoły.
            D. Galińska, L. Gołdyn

• Zbieramy latarki dla dzieci w Ukrainie

• Nasza Szkoła przyłącza się do akcji Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, które zbiera latarki dla dzieci w Ukrainie. Latarki można przynosić do Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie do 31 stycznia 2023r.

• Konkurs biologiczny

• Uczennica klasy 8d Zosia Szyderska zakwalifikowała się do etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii w marcu Zosia będzie walczyć na etapie wojewódzkim zmagając się z pytaniami i zadaniami na poziomie wykraczającym poza szkołę podstawą.Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!!! A dziś serdecznie gratulujemy uczennicy i nauczycielowi biologii.