• Życzenia Świąteczne

• Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego "Alleluja".

Dyrektor Szkoły Andrzej Kozłowski

• Od Grosika Do Złotówki

• Klasa 3B i klasa 3C biorą udział w projekcie pod Patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Od grosika do złotówki ".To program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla pierwszego etapu kształcenia szkoły podstawowej.Celem projektu jest zwiększenie skuteczności i dostępności edukacji w zakresie przedsiębiorczości w szkole podstawowej oraz podniesienie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej poprzez dostarczenie im innowacyjnych narzędzi dydaktycznych.

M. Niemiec, R Majkowska

• Lekcja w Banku

• 23 marca 2022 roku, uczniowie klasy II c  naszej szkoły, zainteresowani edukacją ekonomiczną gościli w  Oddziale Banku Spółdzielczego w Tychowie. Dzięki gościnności Dyrekcji  p. Mileny Mazur i pracowników banku uczniowie mogli zwiedzić pomieszczenia bankowe, poznać pracę poszczególnych bankowców. Uczniowie podczas wizyty nabyli wiedzę, która pozwoli im odróżniać falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających, mieli również możliwość sprawdzić autentyczność banknotów pod ultrafioletem.  Z wielką ciekawością śledzili urządzenie do zliczania pieniędzy. Ponadto wszyscy uczniowie obdarowani zostali słodyczami, balonami i  upominkami.
            Zainteresowanie dzieci pracą w banku i jego funkcjonowaniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Finansowa edukacja najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.
            Dziękujemy za gościnność i zdobytą wiedzę.

Dorota Galińska

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.Uczniowie  Klasy 3C co roku dołączają do akcje społecznej pokazującej akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Klasa 3C w kolorowych skarpetkach.

R.M

• Haftowanie

• Uczniowie klasy III C uczyli się haftować metodą krzyżykową. Zapoznali się z materiałami technicznymi takimi jak kanwa i mulina. Dzięki haftowaniu krzyżykowemu trzecioklasiści usprawniają małą motorykę i koordynację wzrokowo ruchową. Ćwiczą koncentrację uwagi i cierpliwość.  Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się o niezwykłym talencie w haftowaniu naszej Pani Małgorzaty nauczycielce w świetlicy szkolnej. Obejrzeliśmy wystawę pięknych prac wykonanych ręcznie z niezwykłą precyzją. Pani Małgorzata opowiedziała nam o swoim hobby. Pokazała przedmioty, nici i schemat powstania obrazu. To było wyjątkowo twórcze spotkanie z nauczycielem naszej Szkoły i bardzo Pani Małgosi gratulujemy.

Renata Majkowska