• Integracja i zawodoznawstwo….

• W czwartek, 6 października b.r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą P. K. Kalbarczyk oraz opiekunem p. A. Gołuchowską skorzystali z zaproszenia opiekunów ucznia tej klasy i wybrali się do Pobądza. Na miejscu, zaraz po wspólnej - bardzo udanej -  zabawie, a także pieczeniu kiełbasek, dzieci wzięły udział w zajęciach zawodoznawczych – poznały tajemnice pracy operatora koparko – ładowarki oraz kucia w metalu.
            Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie prac pana Patryka Króla - pasjonata kucia w metalu.
            Dziękujemy Państwu Ż. i P. Królom za gościnność oraz stworzenie warunków do bezpiecznego spędzenia czasu u Państwa.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek 7 października 2022 r. z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanego pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” w naszej szkole odbywały się „egzaminy z tabliczki mnożenia”. Uczestnicy wybierali los z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli podali wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). Do egzaminu przystąpili uczniowie kl. 3 – 8 SP oraz chętni nauczyciele.
            Tego dnia uczniowie rozwiązywali łamigłówki udostępnione przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego – Organizatora Głównego ŚDTM, grali również w grę „tabliczka mnożenia”, memory i karty Grabowskiego. Cukierki, plakietki i drobne upominki sprawiły wiele radości. Było mnóstwo fajnej zabawy.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów ŚDTM.
            Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w kolejnej edycji ŚDTM – 6 października 2023!

Lokalny koordynator: Renata Chwała

• To były dni pełne emocji!
            W ubiegły poniedziałek (26 września) w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie rozpoczęliśmy kampanię wyborczą, po której mieliśmy wyłonić przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz jego zastępcę. Sześcioro uczniów zgłosiło chęć pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Przygotowane zostały plakaty, ulotki i kandydaci przystąpili do dzieła!
            30 września odbyło się głosowanie, które jednak nie wyłoniło zwycięzcy! Po podliczeniu głosów okazało się, że dwie kandydatki uzyskały największą - taką samą liczbę głosów i konieczna była II tura wyborów.
            II turę wyborów przeprowadzono 5 października. W głosowaniu wzięło udział 250 osób.

Oto wyniki wyborów:

•  Biegańska Zuzanna – 161 głosów,
            •  Brzozowska Dominika – 84 głosy.

Oddano 5 głosów nieważnych.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły została ZUZANNA BIEGAŃSKA, zastępcą – Dominika Brzozowska.

Serdecznie gratulujemy Zuzi i Dominice! Życzymy wielu nowych pomysłów i zapału do pracy!

Opiekunki SU