• REJESTRACJA WOLONTARIUSZY 31 FINAŁU WOŚP W GMINIE TYCHOWO

• Ruszamy z rejestracją‼️ Zostań wolontariuszem  ❤
            Czekamy na Was tylko do 30 grudnia‼ ❤️🥰
            ▶️podobnie jak w roku ubiegłym zwracam się z prośbą o rejestrację wolontariuszy online, w wyjątkowych przypadkach w siedzibie sztabu. W ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Tychowo, zapraszamy do rejestracji również mieszkańców. Zachęcamy do współpracy przede wszystkim osoby dorosłe oraz młodzież.
            ✅Uwaga! Po raz trzeci rejestracja odbywać się będzie przede wszystkim on-line, poprzez platformę iWolontariusz: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/
            ❤️Jak zostać wolontariuszem? - zapoznaj się z regulaminem wolontariusza: - za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl samodzielnie uzupełnij formularz zgłoszeniowy, - w przypadku osoby niepełnoletniej: opiekun (rodzic) zakłada kont opiekuna wolontariusza i zgłasza dziecko jako wolontariusza.
            ➡️Elektroniczne zgłoszenie na iWolontariusz.wosp.org.pl nie jest jednoznaczne z tym, że zostaniesz wolontariuszem. Musisz skontaktować się ze Sztabem WOŚP w Tychowie, aby uzyskać token (kod dostępu), który wpiszesz na swoim koncie wolontariusza. Po uzyskaniu akceptacji Fundacji oraz Sztabu będziesz zarejestrowanym wolontariuszem.
            ➡️Kontakt do sztabu w sprawie naboru wolontariuszy:- mail: wosp@tychowo.pl w tytule wiadomości proszę wpisz „Wolontariusz” lub pod numer telefonu do siedziby sztabu 94 31 60 275.
            ❤️Chcemy, by wolontariusze dotarli do Was w każdej miejscowości, liczymy więc na zgłoszenia mieszkańców z terenu całej naszej gminy.
            ✅Pamiętaj, że Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz pozytywne przejście weryfikacji przez Fundację i Sztab.
            ❤️❤️❤️Zapraszamy! 🙂

Jacek Marcinkowski Szef Sztabu WOŚP w Tychowie

• UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

• W dniu 10 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie odbył się uroczysty apel związany z obchodami 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W obchodach święta brali udział zaproszeni goście – Pan Burmistrz Tychowa Robert Falana oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Patrycja Drozdowska.
            Uczniowie klasy VIII b i VIII d wraz z wychowawcami p. Donatą Kłosowską – Babińską i p. Agnieszką Młynarczyk przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 124 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
            Na koniec uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Szkoły Andrzej Kozłowski, który podziękował uczniom za występ oraz zwrócił uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków.

• PARK W OBIEKTYWIE

• W dniu 14.11.2022 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „PARK W OBIEKTYWIE" realizowanym w ramach projektu ,„Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty". Zgodnie z regulaminem w konkursie mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. Komisja wyłoniła z ponad trzystu nadesłanych prac zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.
            Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
            - w kategorii wiekowej 10-12 :
            I miejsce zajęła Zuzanna Mazurek
            Wyróżnienie otrzymał: Antoni Galiński
            - w kategorii wiekowej 13-15:
            I miejsce oraz wyróżnienie zdobyła nasza była absolwentka Maria Galińska
            Nagrodami w konkursie w każdej kategorii wiekowej były:
            - za zajęcie pierwszego miejsca - tablet
            - za zajęcie drugiego miejsca - telefon komórkowy
            - za zajęcie trzeciego miejsca - smartwatch
            - za zajęcie czwartego miejsca - głosnik jbl
            - za osób wyróżnionych - słuchawki bezprzewodowe
            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

• Pasowanie klas pierwszych

• 27 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
            W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, Dyrektor szkoły Pan Andrzej Kozłowski, wicedyrektor Monika Falana, zaproszeni goście Burmistrz Tychowa Pan Robert Falana, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Patrycja Drozdowska oraz Kierownik Posterunku Policji w Tychowie asp. sztab. Mariusz Janisz.
            W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
            Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Pan Dyrektor złożył życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Glos zabrał rownież Burmistrz Pan Robert Falana. Potem uczniowie otrzymali prezenty i upominki.  Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Renata Majkowska
            Katarzyna Brzeczka