• DZIEŃ DZIECKA

• Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzę wiele powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

Andrzej Kozłowski - dyrektor szkoły

• Tydzień Kształtowania Świadomości Ekologicznej

• W dniach 25-29 kwietnia b.r. w SP Tychowo obchodziliśmy Tydzień Kształtowania Świadomości Ekologicznej.

W tym czasie na terenie naszej szkoły przeprowadzonych zostało szereg działań mających na celu uświadomienie naszej szkolnej społeczności, konieczności dbania o otaczające nas środowisko. Filmy edukacyjne (m.in. Microplastik. Filtrujemy dla Bałtyku”), gazetki instruktażowe, sadzenie kwiatów czy karty pracy związane z ekologicznym stylem życia – to tylko część zadań, które wykonywali nasi uczniowie. Kulminacyjnym punktem obchodów był apel poświęcony tematyce segregowania odpadów, które nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w naszych domach rosną w zastraszającym tempie. Dzieci z klasy 3b i 3c pod opieką pań M. Niemiec i R. Majkowskiej podczas apelu zaprezentowały dwie bajki - „ Leśne spotkanie” oraz „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków”, a także zaśpiewały piosenkę pt.” Segregujemy śmieci”, uczennice klas 7 i 8 przeprowadziły zaś warsztaty segregowania odpadów, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Mamy nadzieję, że podczas minionego tygodnia, każdy z naszych uczniów uświadomił sobie potrzebę zwiększenia swojej aktywności ekologicznej.

Dziękujemy paniom M. Marcinkiewicz, K. Tobiasz i K. Żerdzińskiej za okazaną pomoc przy dekoracjach i strojach dla młodych aktorów. Kierownikowi GOSiK-u – panu Robertowi Łysiakowi oraz jego pracownikom dziękujemy za wypożyczenie i dostarczenie nam stojaka niezbędnego do segregacji odpadów.

Szkolny Zespół ds. Ekologii: K. Kalbarczyk – koordynator, K. Kowalska, ks. J. Kisiel

• Targach Edukacyjno - Zawodowych.

• W piątek 22.04.2022r. na hali sportowej naszej szkoły uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Targach Edukacyjno - Zawodowych.

Uroczystego otwarcia targów dokonała wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza Pani Monika Falana, która przywitała uczestników targów.

Stoiska promocyjne wystawiło kika szkół, zaprezentowały się :

- Liceum Ogólnokształcące w Tychowie

- Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława X w Białogardzie

- Zespół Szkół w Karlinie

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Boninie

- Zespół Szkół nr. 10 w Koszalinie - Samochodówka

- Technikum Leśne w Warcinie im. Prof. Stanisława Sokołowskiego

- Computer Collage w Koszalinie

Celem spotkania było przybliżenie przyszłym absolwentom tematu dalszej drogi kształcenia, a także przygotowania się do świadomego oraz odpowiedzialnego planowania swojej przyszłej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Każda szkoła miała własne stoisko, przy którym uczniowie mieli możliwość indywidualnej rozmowy z przedstawicielami szkół, które nas odwiedziły, oraz zaopatrzenia się w ulotki i foldery informacyjne. Nasi goście mieli przeznaczony czas na przedstawienie swojej oferty i zachęcenie uczniów do wyboru ich szkoły.

I.S.